"Дунав" записа много важна победа с 2:0 срещу "Септември" /София/. При това го направи с добра игра. Русенският отбор прибави едва за втори път 3 точки, след като във втория кръг надделя с 3:1 срещу "Ботев" /Враца/. Така отборът послуша треньора си Малин Орачев , които преди мача заяви 'Бием "Септември" и тръгваме нагоре".

Първото полувреме мина при тотална доминация на русенския тим. Опасностите пред вратата на съперника следваха една след друга, вратарят на столичани Валентин Галев имаше късмет, че изстрел на Тлаусио да Силва прати топката в главата му, после му помогна и гредата. Бомба на Красимир Станоев от 30 метра пък прати топката край левия дирек.

"Дунав" започна тихо второто полувреме. Обратът в играта настъпи след 50-а минута, когато защитникът на гостите Иван Стоянов бе изгонен с втори жълт картон. Орачев веднага усили офанзивата с включването на Мухамаду Н`Дайие и Ахмед Ахмедов.

В 69-а минута Балджийски центрира отдясно, сенегалецът свали топката и най-изненадващият голмайстор - централния защитник Мартин Ковачев, щеше да скъса мрежата с удар от упор. В 75-а минута Коконов пък прати топката в наказателното поле и Ахмедов изпревари всички след удар с глава -2:0. "Дунав" можеше да увеличи преднината си, но след бърза флангова атака отдясно Светослав Ковачев уцели лявата греда.

В следващия си мач русенският отбор ще гостува на "Лудогорец".

"Дунав": Филип Димитров, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Георги Динков, Христо Попадийн, Петър Патев, СветославКовачев, Борислав Балджийски, Иван Коконов, Красимир Станоев, Глаусио да Силва/ Мухамаду Н`Даййе, Ахмедов/.

"Септември": Валентин Галев, Борис Галчев, Александър Георгиев, Александру Бенга, Асен Чандъров, Здравко Димитров, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Аласан Диаби, Мирослав Будинов, Фабиано Алвеш.