Пилотите на „София Кар Моторспорт“ Иван Влъчков и Константин Маршавелов финишираха трети и пети в старт от Европейските GT Серии в Словакия. Президент и основател на този клуб е русенецът инж. Росен Даскалов, създател на болида SIN Car S1.
Иван Влъчков спечели полпозишън във втората квалификация. Той бе най-бърз не само в своя клас, а и от всички 12 пилоти. Негов партньор в тандема бе шампионът в серия „Макси“ Маршавелов. Константин направи дебют в състезание от такъв ранг, завърши 6-и в класа си и 12-и в общото класиране за квалификацията.
В същинския старт Маршавелов мина на пета позиция, а в 14-а обиколка преотстъпи колата на Влъчков, който бързо изпревари двама пилоти и се нареди трети. Той зае осмо място в общото класиране.
Следващият старт ще е през октомври на пистата „Занвоорт“ в Холандия.