"Левски" стартира участието си в евротурнирите със загуба от "Вадуц" (Лихтенщайн) - 0:1.

Бедите за "сините" започнаха още на загрявката, когато Кали Тиам се контузи и отстъпи мястото си в стартовите 11 на Антони Белмон. В групата за мача пък влезе юношата Мартин Петков.

"Левски" създаде първата голова възможност - в 7-ата минута шут на Буш бе спасен от стража Хирзел. Тимът на Делио Роси владееше топката, обаче в 14-ата минута Мариани сбърка и "Вадуц" организира бърза контраатака, завършила с красиво попадение на Кулибали.

Голът стресна играчите на "Левски" и окрили тези на отбора от Лихтенщайн. В средата на първата част "Вадуц" бе близо до удвояване на аванса си. Белаид извърши фаул, а след неговото изпълнение Митрев изби с мъка удара на Гаич.

Малко по-късно капитанът на домакините Мунтвилер имаше късмет, че не си отбеляза автогол, след като опита да спре центриране отляво.

"Сините" атаки завършваха със слаби удари, които не се оказаха проблем за отбраната на "Вадуц".

В началото на втората част за "Левски" пропуски направиха Белмон, Кабрал и Мариани. След близо час игра Станислав Иванов смени Кабрал, но и това не помогна.

"Сините" осъществиха натиск, който обаче не доведе до нищо. Освен минималното поражение, "Левски" се прибира и с двама контузени. След Тиам още на загрявката, травма получи и едно от новите попълнения - Мариани. Последният бе заменен принудително в 78-ата минута.

Реваншът е на 17 юли (вторник) в София.

Състави

"Вадуц": 1. Хирзел, 7. Дражан (68-8.Лухиндер), 10. Кулибали, 11. Тадич, 14. Гаич, 17. Матюс, 19. Вон Нидерхаузерн, 20. Досу (62-24.Брунер) 23. Визер, 27. Мунтвилер, 33. Гьопел

"Левски": 21. Митрев, 19. Цветкович, 3. Белаид, 28. Яблонски, 4. Горанов, 15. Мариани (79-29.Станислав Костов), 11. Белмонт, 13. Гомес, 32. Обертан, 26. Кабрал (58-99.Станислав Иванов), 9. Буш (74-30.Илия Димитров)