Отборът на Швеция записа победа в първия си мач от Световното първенство по футбол в Русия, след като надви Южна Корея с 1:0 в Нижни Новгород. Двата тима не предложиха особено атрактивен футбол, като отново решаваща роля за крайния изход изигра системата за видео повторения.

"Трите корони" бяха по-настоятелни в атака от самото начало, като Маркус Берг направи най-сериозния пропуска през първото полувреме, след като от добра позиция стреля в тялото на вратаря на корейците Хюн Чо. След почивката шведите продължиха да са по-активни в атака и успяха да стигнат до гол в 65-та минута, когато капитанът на тима Андреас Гранквист реализира дузпа, отсъдена след консултация на рефера Хоел Акилар с ВАР. В последните минути играчите на Южна Корея натиснаха в търсене на изравнителен гол, но изпуснаха няколко чисти положения и в крайна сметка двубоят завърши 1:0 за Швеция. По този начин скандинавците и Мексико имат по три точки след първите мачове в група F, докато Германия и Южна Корея нямат точки. В събота Южна Корея се изправя срещу Мексико, а Швеция среща Германия.