Седмица след победата на купа „Румъния“ русенският ориентировач Ивайло Каменаров спечели и 42-то издание на Международните и републикански състезания по спортно ориентиране за купа „България“. Състезанията се проведоха в околностите на град Ахтопол и Синеморец на  техничните и трудни за бягане и ориентиране гористи местности на Странджа планина. Във всички възрастови групи стартираха общо над 850 състезатели от България и чужбина.
В елитната група при мъжете Ивайло надделя с мощно финално бягане над своите основни конкуренти Константин Василев от Ловеч и Николай Димитров от Велико Търново. След бронзовото отличие през миналата година той сега се окичи със златния медал.
Отлично се представиха и другите участници от русенския клуб „Компас-крос“. Петър Борисов от ПМГ „Баба Тонка“ извоюва бронзов медал при юношите старша възраст, като с това си осигури и участие в европейското юношеско първенство.
При девойките младша възраст Велина Коева финишира на четвърто място. При децата старша възраст Десислава Бахчеванова бе също четвърта, а Стефан Йорданов завърши осми. При юношите младша възраст в челната десятка се класира и Георги-Венцислав Пенев.
При мъжете в клас „А“ Здравко Здравков спечели сребърния медал. Същото отличие взе и неговия баща д-р Здравко Тарълов при М-65. На пето място се класира при мъжете в група “Б“ Никола Рачев.
При „майсторите на картата и компаса“ в клас Ж-55 Цветелина Каменарова спечели златния медал, а при  Ж-40 Емилия Андреева взе бронзово отличие.