„Дунав“ ще трябва да мине през поправителен изпит за оставане в Първа лига с плейаут на 24 май от 17.30 часа в Пловдив срещу „Царско село“. Футболната руска рулетка ще бъде разиграна, след като русенският отбор загуби снощи и домакинския мач реванш от баражите срещу „Етър“ - този път с 1:2. Русенци могат само да се молят съдията да е читав, защото реферът от вчерашния мач Стефан Апостолов натвори серия от глупости. И най-важното - да успеят да се възстановят физически.
„Дунав“ влезе много надъхано в мача и определено бе по-добрият отбор през първото полувреме, но пръв до чисто положение стигна „Етър“. Русенската защита изпусна Батрович, само че излезлият сам срещу Мартин Луков черногорец не можа да преодолее отлично намесилия се вратар. По-късно дунавци организираха бърза атака, топката стигна по десния фланг към Мохамед Н`Диайе, който се измъкна от двама защитници, излезе на чудесна позиция почти фронтално срещу Христо Иванов, стреля с левия крак, но вратарят успя да отрази шута. После и Красимир Станоев пробва далечен удар, пратил топката покрай лявата греда.
Надеждата разцъфна след почивката, когато „Дунав“ поведе с гол на Н`Дийае. Ненов центрира от корнер и сенегалецът връхлетя с глава - 1:0. Вместо да получат импулс в играта си обаче, дунавци продължиха да разиграват топката на крак и на практика не създаваха голови положения. Футболът им не сработи още повече след страните смени, при които Димов и Станоев напуснаха терена. А Христо Попадийн, играл добре до 67-а минута, почна да бърка на поразия и при поредния му гаф пред вратата на Луков възникна опасност. Батрович пое топката, напредна, Луков се хвърли в краката му и Апостолов свири пресилена дузпа. При удара на Батрович вратарят не мръдна - 1:1.
Въпреки че дунавци омекнаха след изравнителня гол, създадоха някои опасности пред вратата на Иванов, който спаси на два пъти удари на Юлиан Ненов.
В името на своето шоу Апостолов изгони в 74-а минута защитника на „Дунав“ Милчев и нападателя на „Етър“ Бадара.
Всичко свърши в добавеното време, когато свършилият курса като физика отбор на „Дунав“ получи нов гол след изстрел на Иван Стоянов - 1:2. Така търновци записаха краен успех с 4:1.
„Дунав“: Луков, Васев, Милчев, Патев, Попадийн, Шопов, Димов, Станоев, Ненов, Иса, Ндиайе /Джатоба, Хйсеин/
„Етър“: Иванов, Пашов, Атанасов, Василев, Скерлев, Пехливанов, Мане, Руменов, Бадара, Младенов, Батрович /Петков, Колев/.