Тази събота, 19 май, Русе ще бъде домакин на градския полуфинал на училищното футболно първенство за „Купата на Coca-Cola”. 21 са отборите от региона, които ще премерят сили в Спортен център „Арена Русе” (ул. „Прилеп“), а срещите започват точно в 09:00 часа.
Отбор от училището-шампион в миналогодишното издание на първенството - СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ отново се изправят в битка за престижното първо място. През месец юни 2017 г. те спечелиха турнира и имаха възможността да бъдат тренирани от професионалните треньори в спортния лагер на Спортинг, Лисабон, откъдето стартира кариерата си и Кристиано Роналдо, и българските легенди на зеления терен: Красимир Балъков и Ивайло Йорданов . Те, заедно с 20 други отбора или общо 210 ученици, ще спорят на зеления терен в Русе.
Останалите градове, където предстоят полуфинали, са София – на 20 май и Варна – на 02 юни.
Големият финал ще се проведе между 8 - 10 юни във
Варна.
Повече информация можете да намерите на Фейсбук страницата на „Купата на Coca-Cola”: https://www.facebook.com/CopaCocaCola.bg и на: https://kupata.bg/.