Русе завоюва пет медала на организирания от СКЛА „Дунав“, общината и федерацията 6-и международен турнир по лека атлетика за състезатели до 18 години „Младост“.
Виктор Добрев от „Дунав“ спечели злато на копие и сребро на гюле, съотборниците му Велин Велев и Яна Иванова завършиха трети на скок височина и овчарски скок, Таня Кадиева от „Русе Кар Моторспорт“ се пребори за бронз на гюле.
Най-силно от българите се представи състезателката на „Ботев“ /Пд/ Александра Начева, чийто резултат на скок дължина от 6,18 метра й даде квота за световното при юношите и девойките до 20 години във Финландия. С този резултат световната вицешампионка под 18 години оглави европейската ранглиста и зае трето място в световната!
Участие в турнира взеха над 300 атлети от Румъния, Унгария, Молдова и България /41 клуба/.
Спортен директор на състезанието бе именитата ни в близкото минало спринтьорка Анелия Нунева.
Сред гостите бяха олимпийският шампион Христо Марков, главният секретар на спортното министерство Асен Христов, зам.-кметът на Русе Иван Григоров.
„Благодаря на всички, които ни помогнаха в организацията на турнира“, каза пред „Утро“ президентът на СКЛА „Дунав“ Евгени Игнатов.