Южноафриканецът Кевин Андерсън се класира за полуфиналите на Мастърса в Мадрид за първи път в кариерата си, след като победи квалификанта Душан Лайович със 7-6(3), 3-6, 6-3 в мач от четвъртфиналите на надпреварата.

Първият сет бе оспорван, като двамата си размениха по един пробив, преди да влязат в тайбрек, в който Андерсън се наложи със 7-3. Лайович бе по-солиден от съперника си във втората част, като успя да реализира единствената си възможност за пробив, за да вкара мача в трети сет. В него шестият поставен Андерсън вдигна нивото на играта си и взе подаването на сърбина веднъж, за да затвори мача след 2 часа и 12 минути. По този начин южноафриканецът се класира за полуфиналите, където ще срещне световния номер 1 Рафаел Надал или австриеца Доминик Тийм, а от следващата седмица ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста - седмо място.