Лекоатлетът на СКЛА „Дунав“ Григор Иванов стана шампион на международния турнир за юноши и девойки в молдовската столица Кишинев. Григор грабна титлата на висок скок със 195 сантиметра. Съотборникът му Велин Велев се класира трети.
Теодор Йорданов пък бе номер 1 на тройния скок с 13,04 метра. Румяна Мартева финишира четвърта в бягането на 400 метра.
Дунавците Радослав Иванов и Николай Пенчев заеха първите две места при мъжете в хвърлянето на копие при участието си на турнира по хвърляния „Дионисополис“ в Балчик. Виктор Добрев спечели бронз в хвърлянето на диск при юношите до 18 години - 43,36 метра.
Турнирът в Балчик ще се запомни с новия държавен рекорд, поставен от лекоатлетката на „Локомотив“ /Русе/ Яна Копчева. Възпитаничката на треньорката Атанаска Ангелова стана шампионка при девойките до 18 години с резултат от 15, 58 метра в сектора за тласкане на гюле. Според специалистите Яна има всички качества да израсне като тласкачка от много висока класа.
Трета в тази дисциплина завърши състезателката на „Русе Кар Моторспорт“ Таня Кадиева. Кадиева /треньор Елеонора Гурбанова/ прати гюлето на 12,35 метра.