Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира на червени кортове в Барселона от сериите ATP 500. На четвъртфиналите поставеният под номер 2 в схемата отстъпи с 3-6, 6-7(4) на испанеца Пабло Кареньо Буста в мач, продължил час и 35 минути игра. Това бе общо шести сблъсък помежду им, като двамата вече имат по три победи.

Днешната среща предложи много здрава битка, като зрителите на Централния корт „Рафа Надал“ станаха свидетели на изключително качествени разигравания. През първия сет двамата тенисисти си размениха общо шест пробива. Испанецът поведе с 0-40 в откриващия гейм и въпреки че Григор изравни, в крайна сметка Буста проби. Първата ни ракета обаче отговори мигновено и изравни бързо за 1-1. Двамата спечелиха следващите си подавания, преди Кареньо Буста да пробие за 3-2, а впоследствие Димитров отново направи бърз рибрейк за 3-3. За съжаление до края на сета вторият поставен в схемата позволи да бъде пробит още два пъти и в крайна сметка загуби сета с 3-6.

Втората част бе далеч по-оспорвана, като пробиви липсваха. В последвалия тайбрек испанецът взе ранен аванс, който успя да задържи до края, спечелвайки мача след 7-4 в своя полза.

Така петият поставен Кареньо Буста продължава на полуфиналите, където ще срещне младия грък Стефанос Циципас, който постигна изненадваща победа с 2-0 сета над третия в схемата Доминик Тийм. От своя страна, губейки днес, Григор пропусна възможността да се върне на четвъртото място в световната ранглиста.