Стефи Димитрова от „Локомотив“ /Русе/ стана шампионка при децата на 60 метра и четвърта на дълъг скок на държавния лекоатлетически турнир в Шабла. Стефи направи личен рекорд в спринта с 9,50 секунди. Тя е дъщеря на дългогодишната националка в хвърлянията Атанаска Димитрова.
Яна Копчева се завърна в сектора за тласкане на гюле с титла при девойките. Тя постигна 15 метра, което е трети резултат в Европа за сезона дотук.
Ния Петрова от СКЛА „Дунав“ стана шампионка на гюле при момичетата, родени през 2005 година. Тя финишира първа и в спринта на 60 метра.
В същото време до Нова Загора се проведе турнир по кросови бягания. Стоян Владков от СКЛА „Дунав“ завърши трети при мъжете. Ива Чиликова зае четвърто място при девойките, а Милка Михайлова - при жените.