Рафаел Надал разби Доминик Тийм набързо и се класира за предпоследната фаза на Мастърса в Монте Карло, в която негов противник ще бъде Григор Димитров. Испанският левичар разгроми австриеца с 6-0, 6-2 само за 68 минути. Надал реализира пет пробива, а не допусна неговият сервис да бъде застрашен нито веднъж.

Кралят на клея вече е в серия от 12 поредни победи на тази настилка, като при това в тях не е загубил нито един сет.

Григор Димитров по-рано днес се наложи над Давид Гофен с 6-4, 7-6 (7-5). Първата ни ракета победи белгиеца за седми път в осем мача и постигна най-добрия си резултат в Княжеството. Димитров спечели сравнително лесно първата част, а във втората сътвори подвиг, след като губеше с 1-5. Надал, десеткратен победител в Монте Карло, води с 10-1 в двубоите с Григор Димитров. Единствената си победа хасковлията записа през 2016 г. на твърди кортове в Пекин. На клей Гришо е спечелил само един сет срещу Рафа - през 2013 г. именно в Монте Карло.