„Дунав“ загуби срещу „Етър“ във Велико Търново с 1:2 и вече е на последното място в група „Б“ на плейофната четворка в дъното. Най-лошото е, че до поражението се стигна с катастрофално слаба игра. Русенският отбор бе пълна нула преди почивката, а през второто полувреме все пак се посъбуди леко. През първите 45 минути избраниците на Малин Орачев така и не отправиха удар към вратата на домакините. За някакви конструктивни действия пък в средата на терена няма как да говорим, защото ги нямаше. Топката не се задържаше и главно се риташе в предни позиции. Затова пък „болярите“ създадоха няколко много добри положения, но Станислав Антонов опази някак вратата си суха.
„Етър“ нанесе две бързи крошета в 48-а и 52-а минута. Головете бяха от елементарни по-елементарни. Първо Димо Атанасов центрира отляво, Мартин Ковачев остана под топката и озовалият се зад гърба му Бадара я прати с глава в мрежата. После Велко Батрович получи пас в коридор, елиминира Лемперов като на шега и с нисък шут от малък ъгъл покачи на 0:2.
Едва тогава „Дунав“ живна и създаде голова опасност пред вратата на „Етър“. Останалият сам срещу вратаря Бирсент Карагарен обаче стреля слабо. Така се стигна до 73-а минута. Васил Шопов финтира Димо Атанасов и поднесе топката към Исмаил Иса, който я засече в мрежата - 1:2.
Русенските футболисти се опитаха да стигнат поне да ремито и изнесоха играта си напред. Центриранията обаче не им свършиха работа. И все пак в края на мача можеше и да се стигне до изравняване. Христо Попадийн стреля мощно от фронтална позиция, но топката профуча на педя над напречната греда.
„Етър“: Христо Иванов, Георги Пашов, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Никола Колев, Румен Руменов, Аласана Мане, Велко Батрович, Иван Стоянов, Самб Бадара.
„Дунав“: Станислав Антонов, Христо Лемперов, Петър Патев, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Красимир Станоев, Насим Зитуни, Юлиан Ненов, Васил Шопов, Бирсент Карагарен, Исмаил Иса /Бранимир Костадинов, Христо Попадийн, Мохамед Н`диайе/.