Футболистите на „Дунав“ завършиха 2:2 като гости на „Локомотив“ /Пд/ и взеха точка, която не им върши някаква особена работа. Можеха да спечелят, но можеха и да загубят. Ето как според нас играха хората на Малин Орачев.
Станислав Антонов - излезе за първи път като титуляр през тази година. Нямаше шанс при дузпата и след изстрела на Банович. На моменти не беше много уверен.
Христо Лемперов - нищо особено като игра и принос.
Мартин Ковачев - отново стълб в крайната защита. Имаше малшанса, че след рикошет от тялото му се стигна до втория гол за „Локомотив“.
Михаил Милчев - със сигурност не е искал да направи дузпа при играта си с ръка. Почна като ляв бек, после бе изместен вдясно, а след вътрешните рокади пак го върнаха вляво. Свят му се зави.
Петър Патев - не бе най-силният му мач, но не бе и най-слабият.
Красимир Станоев - халфът заслужава много добра оценка. Бори се, нагърби се с изнасянето на топката, опита и далечни удари.
Юлиан Ненов - през първото полувреме бе незабележим, след почивката бе по-добър, поднесе страхотно подаване при гола на Исмаил Иса.
Насим Зитуни - алжирецът има нелош поглед върху играта. Даде и няколко хубави паса. Играта му във фаза защита обаче е под всякаква критика. Върза се като ученичка при гола на Неделев срещу „Ботев“, сега не намери противодействие и при рейда на Булят преди второто попадение за „Локомотив“. Заслужено бе сменен.
Мохамед Муса Н`Дийае - сенегалецът се върна в игра след контузия. Показа борбеност за малкото си време на терена, заработи червен картон за вратаря на „Локо“, уцели и гредата. Лошото е, че пак напусна терена заради травма.
Васил Шопов - игра някак притеснено. Допълнително се разколеба и от изпуснатата дузпа. Нямаше шанс и при два преки свободни удара от удобни позиции. Иначе се нагърби отново с конструкторска роля и раздаде доста пасове.
Бирсент Карагарен - добър мач за Карагарен. Намери сили в последните секунди да тръгне на фамозен рейд, след който поднесе топката на Димов за 2:2.
Резервите:
Исмаил Иса - влезе като смяна, дебютира с гол, стара се, показа сърце. Качествен нападател, от какъвто „Дунав“ имаше нужда веднага след раздялата с Будинов.
Диян Димов - по необясними причини капитанът изглежда може би като безнадежден двойкаджия в очите на Малин Орачев, който отново го заби на пейката. Първия път беше срещу „Славия“. Диян поигра последните двайсетина минути и веднага раздвижи играта. Вкара и изравнителния гол, без който резилът щеше да е пълен.
Сонер Хюсеин - хубаво е, че младоци като него получават време за игра. Нищо против Сонер, но може би от пренавиване не убеди докрай, че е узрял за такива важни мачове.