Нама такъв мач!
„Дунав“ игра близо 80 минути с човек повече срещу „Локомотив“ в Пловдив, но успя да се добере с хиляди мъки само до равенство от 2:2 буквално в последната секунда на мача. Няма и такъв малшанс, но дали всичко се свежда до спортното щастие!
Домакините останаха с 10 души още в 9-а минута, когато вратарят Антони Милина съсече Н` Дийае  на границата на наказателното поле. Вратарят получи червен картон, а малко по-късно сенегалецът напусна терена заради контузия. По-рано обаче той уцели лявата греда след страхотен пас на Васил Шопов. Гредата спаси локомотивци и при удар на Ненов с глава, получил топката от влезлия като смяна Исмаил Иса.
И после - тъпа дузпа за домакините! Михаил Милчев разпери ръка след безобидно центриране отдясно, последва наказателен удар и Марчев бе точен в 35-а минута.
„Дунав“ можеше да върне гол пак от дузпа след почивката за фаул срещу Иса, Шопов стреля към десния ъгъл, но падналият Пиргов закачи щастливо топката с крак и резултатът остана 0:1. Все пак „Дунав“ показа характер и изравни в 72-а минута. Ненов центрира хубаво отдясно и Исмаил Иса връхлетя върху топката с глава - 1:1. Красиво! И обнадеждаващо!
Но...само две минути по-късно „Локо“ пак поведе при единствената си опасна атака през второто полувреме. Голът падна след грешка на Зитуни в защитен план, рикошет в тялото на Ковачев и добавка от упор на Банович - 1:2.
Едва тогава Малин Орачев се престраши да пусне в игра оставения кой знае защо отново на пейката Диян Димов, който изравни в добавеното време. Бирсент Карагарен тръгна с мощен пробив отляво, навърза трима защитници, върна топката назад и устременият към вратата Димов я засече фронтално с десния крак - 2:2.
„Локомотив“: Милина, Везалов, Муса, Булят, Велковски, Ангелов, Елитон, Банович, Марчев, Нур Буна, Аралица /Пиргов, Езе, Траянов/.
„Дунав“: Антонов, Милчев, Ковачев, Патев, Станоев, Зитоуни, Ненов, Шопов, Карагерен, Н`Диайе /Хюсеин, Димов/.