Футболистите на „Дунав“ затвориха редовния сезон с тежка загуба от 0:3 като гости на „Ботев“ /Пловдив/. Оттук насетне хората на старши треньора Малин Орачев остава да разберат само кои ще са отборите в плейофната им опашкарска четворка. Предвид малкото точки на тима обаче, е ясно едно - дунавци ще трябва май да спасяват кожата в Първа лига с баражен мач срещу състав от втора девизия.
„Светлосините“ изиграха прилично първо полувреме и дори можеха да поведат, когато Зитуни изведе Карагарен на добра позиция. Нападателят стреля в коридор, но вратарят Чворович успя да избие топката с крак.
Отборът рухна към края мача и получи 3 топки в рамките на едва 11 минути. Жоао Паоло се разходи вляво и стреля по диагонала за 0:1, после Тодор Неделев /74-а/ подмина Зитуни с елементарен финт и разстреля Луков с шут от двайсетина метра, пак Паоло /79-а/ оформи класическата победа за своя тим.
Накрая „Дунав“ почти свали гарда, защитата се огъна на няколко пъти и Луков можеше да получи още голове.
За разлика от предишния мач със „Славия“ Малин Орачев направи нова рокада в средната линия. Красимир Станоев така и остана на пейката, а Зитуни започна като титуляр. С просто око се виждаше, че отборът отпада физически от минута на минута и че губи увереност.
След този мач дунавци ще почиват заради паузата в първенството, а идната събота ще играят контрола срещу „Лудогорец“ в Разград.
„Ботев“: Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Густаво Aфонсо, Тодор Неделев, Диого Кампос /57-Стивън Петков/, 37.Жоао Пауло /81-Дуде Ндонгала/.
„Дунав“: Мартин Луков, Христо Попадийн, Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев /60-Преслав Петров/, Диян Димов, Насим Зитуни, Васил Шопов, Виктор Сандес /Юлиан Ненов-70/, Бирсент Карагарен /77-Сонер Хюсеин/, Бранимир Костадинов