„Дунав“ спечели много важна победа срещу „Верея“ с 2:0 и се оттласна от предпоследното място в Първа лига. Най-хубавото бе, че ценните 3 точки бяха постигнати с много добра, мъжка, всеотдайна, комбинативна, умна, търпелива, а на моменти и атрактивна игра. Отборът бе категорично по-добър от съперника си, който можеше да си тръгне и с още по-сериозна загуба.
„Дунав“ обсади вратата на гостите от първата минута. Коварен изстрел на Красимир Станоев от малък ъгъл едва не изненада вратаря на „Верея“, който изби топката под гредата. После Мартин Ковачев надскочи всички при изпълнен от Васил Шопов корнер, но ударът му с глава прати топката над вратата. Последва изстрел от упор и с глава на Шопов, който вкара първия гол в 38-а минута. Офанзивният халф тръгна през центъра и от фронтална позиция нанесе удар по земята. Топката се отби от лявата греда и влетя зад гърба на Цинцарски - 1:0.
Дунавци бяха по-добри и през второто полувреме, въпреки че гостите се отвориха и опитаха да отговорят с по-масирани атаки. Те обаче така и не стигнаха до опасност пред Луков.
Мачът приключи в 60-а минута, когато Бирсент Карагарен бе фаулиран в наказателното поле, а дузпата за сторения от Елиаш да Силва фаул бе изпълнена от Красимир Станоев. Халфът насочи топката в долния десен ъгъл, вратарят Цинцарски хвана посоката й и я докосна с пръсти, но в крайна сметка тя се търкулна в мрежата - 2:0.
До края „Дунав“ можеше да постигне още по-убедителна победа, ако Юлиан Ненов бе стрелял по-точно и силно след подаване от левия фланг.
Русенският отбор има вече 21 точки, а още утре го чака пореден тежък мач. Дунавци ще бъдат домакини на ЦСКА, а двубоят ще започне в 17. 30 часа.
„Дунав“: Луков, Христо Попадийн, Ковачев, Патев, 14. Б. Васев, Димов, Станоев, Шопов, Карагарен /Сандес-83/, Костадинов /Ненов-67/, Карвальо /Н`Дайе-58/
„Верея“: Цинцарски, Тенев, Иванов, Слаев, Илиев, Вълчев /Нсереко-6/, Бенгюзов /Силва-45/, Йорданов /Огнянов-61/, Танев, Андонов, Домовчийски.