Състезателите на СКЛА „Дунав“ завоюваха 4 медала на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в София.
Живко Стоянов стана шампион на 400 метра с 48,91 секунди. Постижението му в сериите беше още по-добро - 48,89. С него той покри норматива за участие на предстоящото бълканско първенство.
Симона Симеонова и Калина Великова заоюваха сребърни медали на дълъг и овчарски скок, а Михаела Петкова спечели бронз в тласкането на гюле. Симона, Калина и Михаела заслужиха правото да участват на балканския шампионат за състезатели до 20 години в София.
Два лични рекорда донесоха държавната титла на 400 метра при жените на Радостина Стоянова от „Русе Кар Моторспорт“. Тя си осигури златото с 55,85 секунди.
Състезателката на „Локомотив“ /Русе/ Инна Ефтимова стана шампионка на 60 метра с 7,51 секунди. Тя покри норматива за участие на Балканиадата.
Съотборникът й Георги Ганчев се пребори за бронза в бягането на 60 метра. Ганчев спря хронометрите на 7,00 секунди.
Шампионът в дисциплината стана бившият ас на русенските „железничари“ и Спортист на 2013 година в анкетата на „Утро“ и община Русе Денис Димитров.
Последните призьори в останалите дисциплини бяха излъчени късно снощи.