Футболистите на „Дунав“ завършиха 0:0 срещу руснаците от „Криля Советов“ в поредната си контрола на лагера в Анталия. В досегашните проверки в турския курортен град селекцията на старши треньора Малин Орачев загуби с по 0:1 от „Санкт Пьолтен“ /Австрия/ и „Кайсар“ /Казахстан/, след което победи „Черноморец“ /Одеса/ с 3:1. Последната контрола ще е на 3 февруари срещу „Шинник“ /Ярославл/.
Мачът срещу „Дунав“ бе прощален за „Крилете“ на лагера им в Турция. Може би по тази причина старши треньорът им Андрей Тихонов прати на терена основния си състав. Във вторник той заложи на втория си отбор при загубата с 1:3 срещу литовския „Судува“.
Първото полувреме мина при равностойна игра и много сериозни единоборства. „Дунав“ вкара и гол, но така и не се разбра защо съдиите отмениха попадението на Диян Димов. Капитанът на русенския тим се разписа след центриране от статично положение и удар с глава.
След почивката много здравите физически руснаци се опитаха да упражнят натиск, но така и не стигнаха до чисто игрово голово положение. Единствената им ситуация пред вратата на „Дунав“ бе с една заблудена топка, която облиза страничната греда. Дунавци отговориха с няколко много добри атаки, завършили с изстрели към мрежата на „Крилете“.
Старши треньорът Малин Орачев не предложи кой знае какви изненади в стартовия си състав. Единственото изключение бе позицията на Васил Шопов, който игра като ляв външен халф. Обикновено Васко действа непосредствено зад гърба на централния нападател, в случая - Димитър Георгиев.
Таза рокада бе наложена заради дошлия на проби алжирски полузащитник с френски паспорт Насим Дзитуни, който взе участие във втора поредна контрола. Алжирецът бе изпробван в ролята на плеймейкър.
В интерес на истината той впечатли с много добрата си техника и поглед върху играта, но показа сериозни слабости в моментите, когато трябваше да се поработи и в дефанзивен план. На практика Дзитуни не правеше почти нищо, за да спира халфовете на съперника. Така че, ако иска да остане в „Дунав“, ще трябва да помисли сериозно върху този елемент от играта.
Бразилецът Виктор Санчис влезе през второто полувреме. Той също се прояви с някои технични отигравания. Санчис е играч, който може би стои близо вече до подпис с русенския клуб.
„Дунав“ /стартов състав/: Мартин Луков, Христо Попадийн, Мартин Ковачев, Божидар Васев, Петър Патев, Диян Димов, Юлиан Ненов, Васил Шопов, Димитър Георгиев, Красимир Станоев, Насим Дзитуни.
„Криля Советов“: Конюхов, Ятченко, Бурлак, Надсон, Зотов /Кисельов/ Ткачук, Ланин /Гоцук/, Алиев, Кулик, Чочиев, Самодин.