Русенската лека атлетика завоюва 5 медала на държавното първенство за юноши и девойки старша възраст в София.
Състезателката на „Локомотив“ /Рс/ Яна Копчева дублира титлата си от миналата седмица, когато стана шампионка при кадетките до 16 години. Плевенчанката, която учи от миналата година в русенското спортно училище и тренира при дългогодишната шампионка и националка в хвърлянията Атанаска Димитрова, стана първа на гюле с 13,15 метра. Това постижение бе достатъчно и за победа при девойките до 20 години.
Втора след Яна в тази дисциплина се нареди лекоатлетката на СКЛА „Дунав“ Михаела Петкова. Двете покриха норматив за участие на балканското първенство.
Съотборничката на Петкова - Калина Великова, спечели титлата на овчарски скок. „Дунав“ завоюва още една вицетитла чрез Симона Симеонова в скока на дължина.
Спринтьорът на „Локомотив“ /Русе/ Ивайло Велев финишира втори на 60 метра. Възпитаникът на Атанаска Димитрова даде време от 7, 02 секунди, което си е покрит норматив за бягане на Балканиадата.