„Дунав“ загуби с 0:1 и втората си контрола на лагера в Турция. Преди няколко дни русенският отбор отстъпи с такъв резултат срещу австрийския „Санкт Пьолтен“, а вчера го направи и срещу казахстанците от „Кайсар“. Разликата бе, че отборът игра много по-добре във вчерашната проверка, доминираше в дълги периоди и напълно заслужаваше поне реми.
Голът падна в 35-а минута. Топката бе изсипана от центриране и Жангализбай я прати с глава в мрежата на Станислав Антонов. Дотогава играта беше съвсем равностойна.
„Дунав“ натисна след почивката, а особено след 60-а минута наложи сериозен превес. Създаде и няколко много хубави голови ситуации, но на Васил Шопов, Сонер Хюсеин, Юлиан Ненов, Диян Димов и Преслав Петров все не им достигна нещичко. Заформиха се и страхотни разбърквания, при които казахстанците успяваха някак да изчистят топката. Те имаха още една възможност едва в последната минута, когато техен нападател се разходи сред защитата и остана сам за стрелба срещу Антонов.
Липсата на достатъчно мощ в атака е голям проблем пред русенския отбор. Освен това ще бъде сериозен риск, ако старши треньорът се довери на младежа Хюсеин като централен нападател. Друг обаче няма, ако изключим Димитър Георгиев.
В игра за „Дунав“ през второто полувреме влезе дошлият на проби бразилски футболист Виктор Санчес. Той направи добро впечатление с непрестанното си движение и бързата работа при раздаването на топката. Не е много висок, но действа добре с левия крак. При два от случаите поиска смело да изпълни преки свободни удари, но Преслав Петров издърпа топката от ръцете му. Не че Петров направи нещо с халосните си изстрели, но от уважение към чужденеца можеше да му отстъпи правото да пробва шутове към вратата на „Кайсар“.
Лошият момент в мача бе контузията на Мартин Луков, който бе ударен в главата при една висока топка и от веждата му рукна кръв. След лекарска помощ в рамките на 5 минути Луков напусна терена, а Антонов се върна на вратата.
Следващата контрола на „Дунав“ е утре, а съперник на русенския отбор ще бъдат украинците от „Черноморец“ /Одеса/.
„Дунав“: Станислав Антонов, Петър Патев, Мартин Ковачев, Христо Попадийн, Юлиан Ненов, Красимир Станоев, Божидар Васев, Диян Димов, Васил Шопов, Димитър Георгиев, Бранимир Костадинов /Мартин Луков, Преслав Петров, Александър Митрович, Виктор Санчес, Сонер Хюсеин, Михаил Милчев/.