Състезателите от русенския клуб по спортно ориентиране „Компас Крос“ отчетоха изключително успешна година. Сезонът за тях завърши с 32 състезания и общо 55 старта в отделните дисциплини.
Над всички бе участникът на световното първенство Ивайло Каменаров, който е шампион на международния супермаратон „Виа понтика“. Той записа призови места и на други престижни международни състезания.
Ето в какви стартове взеха участие най-добрите състезатели на „Компас Крос“ - Петър Борисов, Теодор Йорданов /европейско първенство и шампионат на Югоизточна Европа/.
Държавни шампиони станаха Велина Коева, Десислава Бахчеванова, Мартина Пенчева, Петър Борисов, д-р Здравко Петров Тарълов
Вицешампиони: Златко Каменаров, Теодор Йорданов, Ивайло Каменаров, д-р Здравко Петров Тарълов.
Бронзови медалисти: Велина Коева, Петър Борисов, Ивайло Каменаров, д-р Здравко Тарълов-младши, Павел Георгиев.
Отборни вицешампиони на държавното първенство на МВР - Светослава Попова, Людмила Пенева, Ирина Евтимова, Лидия Иванова, Венета Ангелова, Николай Халачев, Анатоли Николов, д-р Венцислав Цветков.
„Компас Крос“ завърши годината в турнира за купата на България с 5 първи, 4 втори и 8 трети места.
Стартовете в националните турнири пък донесаха в клубната витрина 67 златни, 42 сребърни и 32 бронзови медала.