Мирослав Будинов направи кратък анализ за причините, довели „Дунав“ до загуба срещу „Левски“ в турнира за купата с 0:2.
„Проспахме първото полувреме. Бяхме доста уплашени или респектирани. И аз не знам. Играхме слабо. Допуснахме детински грешки. Направо автоголове. Когато правиш подобни грешки, тим като „Левски“ те наказва. Така стана за пореден път. Миналият път отново беше така. Мачът върви 0:0, те нямаха почти положение, правим грешка и 1:0 за тях. С втория гол се матирахме сами. През втората част излязохме по-освободени психически, тъй като нямаше какво да губим вече. Създадохме положения, пропуснахме, а и късмет ни липсваше. Все пак играхме по-добре. Много си вярвахме, че можем да победим „Левски“. Бяхме сигурни, че имаме силите и възможностите да отстраним този съперник. Явно много вдигнахме летвата през миналата година, когато играехме равностойно с „Лудогорец“ и „Левски“, а сега се мъчим срещу всеки един отбор. Сами я вдигнахме, сами си я свалихме. Тежко е. Липсват ни точки, не играхме убедително в мачовете през този полусезон“, коментира Мирослав Будинов.