„Дунав“ не игра кой знае какъв футбол, но записа изключително ценна победа като гост на „Етър“ /Велико Търново/ с 2:0. Пълният успех бе първи за русенския отбор от септември насам. С победата дунавци събраха 14 точки и макар че останаха на предпоследното място, засилиха шансовете са за оцеляване в Първа лига.
Двубоят започна под пелена от мъгла, която с всяка минута ставаше все по-гъста. На моменти не се виждаше почти нищо. Това е истинска мъка за играчите и зрителите. Трябваше да се стигне чак до 37-а минута, когато съдията Николай Йорданов наду свирката за консултация с длъжностните лица и колегите си. След дълго колебание бе решено срещата да продължи.
До прекъсването на мача „Етър“ държеше малко повече топката, но пък чистите положения бяха само пред великотърновската врата. В два случая на ударна позиция се озова Божидар Васев. Той получи топката на левия фланг след центриране отдясно, стреля  веднага по диагонала, но за късмет на вратаря Христо Иванов кълбото се отби от гърдите му. Малко преди края на първите 45 минути Васев надбяга Веселин Минев и шутира като под индиго като при първия си удар. И Иванов пак отрази топката с тяло. При тази ситуция халфът на русенския отбор можеше да потърси комбинация със свободен свой съиграч, който щеше да се озове на съвсем празна врата.
Играта през след почивката тръгна с по-офанзивни действия на „Етър“. Футболистите на „Дунав“ започнаха да губят борбата за първа топка, поогънаха се, дадоха инициативата и допуснаха няколко опасности пред вратата си. Те бяха създадени най-.вече от Ерик Почански, който направи няколко пробива през зоната на Юлиан Ненов, който за втори пореден мач бе преквалифициран от офанзивен халф в десен защитник. Всичко пред вратата на Антонов обаче се размина с няколко мелета и два опасни изстрела на Ивайлов.
И тогава на сцената излезе Мирослав Будинов. Оставеният кой знае защо на пейката централен нападател влезе като смяна и бързо постави на изпитание защитата на „Етър“. Той получи първо пас на левия фланг, надбяга бранителя, стреля и Иванов отново извади късмет.
Великотърновският вратар обаче капитулира в 82-а минута. Тогава Яни Пехливанов търкулна топката към него, Будинов я открадна и когато тръгна да финтира Иванов, бе повален. Йорданов даде дузпа, реализирана хладнокръвно от тарана на „Дунав“. След гола той захвърли фланелката си, сякаш за да покаже колко напрежение има натрупано в него и отбора. Съдията логично му показа жълт картон.
След това реферът изгони сенегалеца Бадара, който съсече вратаря Антонов.
Двата тима вече бяха в добавеното време, когато бекът на „Етър“ Димо Атанасов се забави с изчистването на топката. Васил Шопов се совна зад него и я чукна в мрежата на Иванов - 2:0
Лошо впечатление оставиха много от решенията на съдията Николай Йорданов, който подмина само с жълт картон изключително брутален фаул на Георги Сърмов срещу Бирсент Карагарен. Сърмов съсече Карагарен с двата си крака до тъча, буквално го отнесе и заслужаваше да бъде изгонен на мига. После Бирсент бе заменен принудително.
Васил Шопов пък бе малтретиран няколко пъти. Накрая бе фаулиран лошо от Чавдар Ивайло, но понеже халфът на“Етър“ имаше вече един жълт картон, съдията го пожали. А централният защитник на „Дунав“ Михаил Милчев завърши мача с превързана глава, пострадала от удар с лакът. С травма преди края на мача напусна левият бек Преслав Петров.
Победата идва навреме. Тя не е само глътка въздух, но и импулс преди домакинския мач на „Дунав“ тази сряда срещу „Левски“ /София/. Ако трябва да бъдем честни, тези три точки бяха изковани с малка доза късмет, такъв, какъвто обаче липсваше на русенския отбор в серия от предишни мачове. Този път съдбата бе със „светлосините“. Да не забравяме, че те се бориха много здраво за тази победа. До, не го направиха с изящен футбол, но наистина дадоха всичко от себе си под пелената от мъгла на „Ивайло“.
„Етър“: Христо Иванов, Веселин Минев, Александър Александров, Пламен Гълъбов, Никола Колев, Чавдар Ивайлов, Яни Пехливанов, Георги Сърмов, Ерик Почански, Самб Бадара, Иван Вълчанов /Атанасов, Петков/.
„Дунав“: Станислав Антонов, Юлиан Ненов, Преслав Петров, Михаил Милчев, Олексей Ларин, Деян Димов, Карлос Жатоба, Васил Шопов, Божидар Васев, Бирсент Карагерен, Бранимир Костадинов /Мирослав Будинов, Андрес Васев, Христофор Хубчев/.