„Дунав“ остана на предпоследното място в Първа лига с новата си домакинска издънка срещу „Черно море“ - 0:1. Русенският отбор е с 11 точки. С по-скромен актив от 2 точки преди мача си с „Левски“ /Сф/ бе само тимът на „Витоша“ /Бистрица/.
Феновете бяха заредени с повече оптимизъм след ремито от 1:1 срещу „Берое“ в Стара Загора предишния кръг и след победата в контролата на румънски терен през седмицата срещу „Конкордия“ с 2:0.
Този оптимизъм почна да се изпарява лека-полека още в 17-а минута, когато варненци поведоха при единственото си сериозно нападение през първото полувреме. Техният капитан Георги Илиев финтира Димов, центрира и Бирсент Карагарен, който бе пресиран от Мариян Огнянов, прати топката в мрежата зад Антонов.
Нелепият автогол не отчая футболистите на русенския отбор. Те се бориха, опитаха всичко, създадоха до края на полувремето и три нелоши възможности пред вратата на Емил Михайлов. Първо Васил Шопов стреля технично от фронтална позиция, но топката мина покрай левия стълб, после Мирослав Будинов нанесе удар с глава, но кълбото се оплете от външната част на мрежата, пак Шопов пробва воле от движение.
След почивката „моряците“ постепенно изравниха играта, а дунавци започнаха да отпадат физически с всяка изминала минута. Напред не се получаваше почти нищо, основно се разчиташе на центрирани топки, чистите голови ситуации липсваха, не се виждаше и оригинална идея как може да се стигне до последен изстрел към вратата на „Черно море“. Не се видя и кой знае каква промяна в играта след смените на несменяемите по принцип титуляри Мирослав Будинов и Диян Димов.
И все пак зрителите видяха една много хубава и бърза атака след подаване отдясно. Топката стигна между централните защитници към Димитър Георгиев, той я препрати към Христофор Хубчев, но левият бек не намери вярното продължение с точно завършващо подаване.
„Дунав“ се хвърли малко безогледно напред в последните минути и можеше да бъде наказан поне на 2 пъти. При едно от положенията Амаду Сукуна се измъкна сам от центъра, напредна фронтално към вратата, но Станислав Антонов спря удара му.
Като цяло не може да се каже, че „Черно море“ заслужаваше повече победата. Закономерният и логичен изход от този мач бе поне реми. Гостите обаче се възползваха от едно положение, после играха разумно и някак с помощта основно на рутината стигнаха до трите точки.
За „Дунав“ пак ще е вярно да се заключи, че донякъде стана жертва на малшанса. Хубаво, само този малшанс преследва тима в почти всеки мач. Дали лошите резултати произтичат само от липсата на късмет, или, както бе казал веднъж бившият вече помощник треньор Людмил Киров, от „недостиг на класичка“.
Ако се замислим сериозно и направим преглед на сезона дотук, ще стигнем по-скоро до извода, че нуждата от „класичка“ говори красноречиво в таблицата за класиране.
В следващия мач на 26 ноември русенският отбор ще гостува на „Етър“ във Велико Търново. Двубоят ще започне в 17.45 часа.
„Дунав“: Антонов, Патев, Марем, Хубчев, Ларин, Димов, Карагарен, Жатоба, Будинов, Шопов, Божидар Васев /Ненов, Георгиев, Костадинов/.
„Черно море“: Михайлов, Станчев, Хасани, Александров, Зехиров, Илиев, Мариян Огнянов, Антон Огнянов, Цветков, Старокин, Сукуна /Янчев, Сукуп/.