Боксьорът на „Локомотив“ /Русе/ Николай Коев стана шампион на турнира за купа „България“ при мъжете в Плевен. Във финала на категория до 69 килограма Коев записа убедителен успех с 3:0 срещу състезателя на Националната спортна академия Петър Драганов. Реферите Нешо Симеонов, Недко Недев, Деян Иванов отсъдиха съответно 29:28, 30:27, 30:27 мача в полза на Николай.
Русенецът в клуб „Бокс за всички“ Айрин Исметов също стигна до финала в категория до 64 килограма. Айрин обаче не се качи на ринга и така отстъпи без бой първото място на Калин Мавродиев. Доколкото стана ясно, Исметов си е спестил двубоя заради травма.
Скандалът на турнира бе след срещата на Кирил Русинов от ЦСКА срещу национала Елиан Димитров. Димитров взе мача с 3:0, но зрителите в залата бяха на друго мнение и освиркаха бурно съдиите.
Купа „България“ бе спечелена от ЦСКА с 31 точки от 3 златни и 1 сребърен медал. Втори с 15 точки остана отборът на „Ивайло“ /Велико Търново/. „Победа“ /Бургас/ също събра 15, но остана на трета позиция.