Волейболистите на „Дунав“ победиха с 3:0 домакините си от „Дея Спорт“ /Бургас/ в дербито на кръга във Висшата лига /група „Б“/. С този важен успех избраниците на старши треньора Петър Шопов пречупиха основния си конкурент и на практика предрешиха отсега класирането в редовния сезон, в който още нямат загубен гейм. За момчетата на Шопов ще остане задачата да поддържат добра форма, която да ги направи номер едно и на плейофите през следващата година. Сега двата тима са с равни точки, но русенският отбор е първи, освен това има и мач по-малко.
„Дунав“ взе леко първия гейм в Бургас с 25:13, но вторият и третият минаха мвого оспорвано - 25:15, 25:23, 25:23. Изключително силен мач за дунавци направи бившият национал Костадин Стойков. 39-годишният състезател нямаше как да бъде спрян от отбраната на „Дея Спорт“ и реализира 15 точки.
„Дунав“: Здравко Живков, Калоян Канев, Костадин Стойков, Стоян Вуджев, Милен Минчев, Христо Костов, Атанас Митев /Цанко Цанков, Ангел Павлов/.