„Дунав“ завърши 0:0 на свой терен срещу „Ботев“ /Пловдив/ в мач за първенство на Първа лига. Русенските футболисти излязоха на терена, предвождани от Пламен Донев, който замени напусналия отбора старши треньор Веселин Великов. В отсъствието на Великов нямаше изненади в стартовия състав на дунавци.
Ботевци влязоха в мача с по-голямо самочувствие и създадоха впечатлението, че диктуват събитията на терена. Момчетата от „Дунав“ обаче постепенно изравниха играта и през първото полувреме създадоха най-чистото положение. Бирсент Карагарен стреля по диагонала, отбитата топка попадна в Божидар Васев, но ударът му от няколко метра пред вратата я прати далеч от целта над напречната греда
Втората част повтори първите 45 минути. Гостите отново уж бяха по-активни, ала „Дунав“ съддаде ситуация за гол чрез Карагарен. Неговият шут обаче прати топката във външната част на мрежата. Пловдивчани така и не застрашиха Антонов.
Агитката на „Дунав“ засвидетелства уважението си към бившия вече старши треньор на отбора Веселин Великов. Тя издигна огромен транспарант с неговия лик и му благодари от сърце за всичко, което направи за развитието на отбора и клубната кауза.
В следващия си мач дунавци ще бъдат домакини на „Струмска слава“ /Радомир/. Двубоят ще е от турнира за купата на България.
„Дунав“: Станислав Антонов, Петър Патев, Олексей Ларин, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Васил Шопов (84 мин. - Карлуш Едуардо), Юлиан Ненов (69 мин. - Бранимир Костадинов), Божидар Васев, Бирсент Карагарен (77 мин. - Димитър Георгиев), Мирослав Будинов.
„Ботев“: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Лазар Марин, Серкан Юсеин (83 мин. - Крум Стоянов), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Фернандо Виана (63 мин. - Стивън Петков), Дуде Ндонгала (46 мин. - Густаво Афонсо).