„Дунав“ победи „Локомотив“ /Горна Оряховица/ с 3:2 в контролен мач, игран вчера на стадион „Чумерна“ в Елена. Проверката запълни в някаква степен паузата на първенствата в професионалните дивизии заради световната квалификация днес в София между националните отбори на България и Франция. На 10 октомври нашите национали пък ще гостуват на Люксембург.
Футболистите от русенския отбор решиха мача преди почивката, когато поведоха с категоричното 3:0. Бирсент Карагарен изведе „Дунав“ напред след атака, в която бе изведен вляво пред вратата на „Локомотив“. Бранимир Костадинов покачи на 2:0. Той стреля с левия крак от 22-23 метра и не остави никакви шансове за вратаря на Горна Оряховица. Третото попадение дойде след автогол.
През второто полувреме старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов направи доста смени, което поразстрои ритъма на игра. Той прати на терена трима юноши - Стефан Митев, Сонер Хюсеин и Благовест Ленков. Първи минути след месец извън игрището записа левият бек Христофор Хубчев. Локомотивци успяха да се възползват и върнаха два гола.
„Дадох почивка на някои хора. Отново направихме невероятни пропуски пред вратата на съперника. Можехме да водим не с 3:0, а с 6:0! Като цяло се получи полезна контрола. Кой от юношите се представи най-добре? Рано е да се правят прибързани оценки, но мене лично най-много ми допадна играта на Благовест Ленков“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов.
„Дунав“: Александър Конов, Христо Попадийн, Олексий Ларин, Преслав Петров, Петър Патев, Диян Димов, Бирсент Карагарен, Карлос Едуардо, Димитър Георгиев, Васил Шопов, Бранимир Костадинов /Андреас Васев, Христофор Хубчев, Михаил Милчев, Сонер Хюсеин, Мирослав Будинов, Благовест Ленков/.