Футболистите на „Дунав“ най-сетне се поздравиха с победа в мач от 8-ия кръг на първенството в Първа лига. Момчетата на старши треньора Веселин Великов разгромиха с 3:0 опашкарите от „Витоша“ /Бистрица/ и вече имат 8 точки, с които, преди двубоя „Левски“-“Ботев“, се изкачиха на 10-о място. Пълният успех бе едва втори за русенския отбор от началото на първенството. На старта на шампионата дунавци надделяха с 2:0 срещу „Септември“ в София и оттогава не познаваха сладостта от победата. В следващия кръг на 16 септември те ще гостуват на възродения и коварен „Верея“.
Трите точки срещу „бистришките тигри“ бяха изковани с голяма доза спортно щастие. То споходи светлосините още в 5-а минута, когато вратарят на гостите Николай Радев излезе да посрещне една топка, не се разбра със защитниците и тя попадна в краката на Васил Шопов. Най-добрият играч на терена се възползва от подаръка и с кинжален удар по земя от около 25 метра намери опразнената врата - 1:0.
Вместо този гол да успокои отбора на „Дунав“, мобилизира тима на гостите. Така „Витоша“ стигна до две изключителни ситуации с главен герой Станислав Антонов. Вратарят спря по фамозен начин изстрелите на футболистите от Бистрица.
Дунавци не показаха почти нищо до края на полувремето. Психологическият товар от неприятната серия в последно време изглежда бе налял олово в краката на играчите, които направиха куп елементарни грешки. Защитата бе разпиляна и объркана, халфовете често губеха средата на терена и единственото хубаво нещо бе, че хората в предни позиции тичаха здраво и на практика  играха като полузащитници.
Така се стигна до втората експлозия на Васко Шопов. Той пое топката на скорост, елегантно се освободи от опеката на защитата и навлезе мощно в наказателното поле, където бе съборен от опитния централен защитник Николай Христозов. Оставилият противоречиви впечатления петрички съдия Ивайло Стоянов нямаше как да не даде дузпа, реализирана от Мирослав Будинов. Таранът прати топката в долния десен ъгъл - 2:0.
След почивката гостите се изнесоха в по-предни позиции и организираха няколко добри атаки, при една от които топката срещна напречната греда над Антонов. Този епизод бе сигнална лампичка за момчетата на Веско Великов, които пък проведоха няколко много добри контри. Центриране отляво прати топката към непокрития Будинов, който изстреля топката в аут след удар с глава. Невероятен шанс за гол се отвори и пред Бранимир Костадинов. Той бе изведен на чиста позиция след отлична бърза атака, но след късия му диагонален удар топката бе спряна от вратаря Радев.
Така се стигна до 83-а минута. Непримиримият Будинов нахлу в наказателното поле и бе фуалиран. Последва нова дузпа. Централният нападател заложи този път на изстрел в левия долен ъгъл - 3:0.
Победата идва в навреме. Тя можеше да бъде и и по-убедителна, ако дунавци си вярваха повече, освен това си личеше, че са отборът с по-голяма класа. Явно раните от лошите резултати ще зарастват по-бавно.
Дебют за „Дунав“ направи подписалият преди няколко дни договор Божидар Васев. Макар че видимо не е в перфектна физическа форма, той се стара много и изигра приличен мач.
„Дунав“: Станислав Антонов, Андреас Васев, Петър Патев, Олексий Ларин, Михаил Милчев /87 - Преслав Петров), Диян Димов, Божидар Васев, Юлиан Ненов, Бирсент Карагарен /65 - Бранимир Костадинов/, Васил Шопов  /78 - Димитър Георгиев/, Мирослав Будинов.
„Витоша“: Николай Радев, Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Румен Гьонов, Радко Мутафчийски, Петко Цанков, Николай Христозов, Пол Отофе /61 - Даниел Пеев/, Григор Долапчиев /9 - Георги Амзин/, Стефан Христов /61 - Ангел Стоянов/, Ивайло Лазаров.