Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ победиха „Кубрат“ с 1:0 в домакински мач за първенство на Североизточната Трета лига. Голът падна в 29-а минута, а негов автор бе юношата на „Дунав“ Сонер Хюсеин. Снажният централен нападател се разписа след центриране на Мартин Иванов от корнер.
„Бенковски“ /Бяла/ допусна четвърта поредна загуба и е единственият отбор без спечелена точка. „Воеводите“ отстъпиха този път на свой терен с 0:1 срещу „Светкавица“ /Търговище/. Голът за „мълниите“ бе дело на Радомир Хараланов, доскорошен централен нападател на „Локо“ /Рс/. Той посвети попадението на приятелката си Милена Панайотова, която празнуваше рожден ден.
В следващия кръг „Локомотив“ ще гостува на „Септември“ /Тервел/, а „Бенковски“ ще пътува за мач в Хитрино.
В другите двубои: „Суворово“-“Хитрино“-4:0, „Спартак“ /Варна/-“Ботев“ /Нови пазар/-1:6, „Добруджа“-“Септември“ /Тервел/-3:0.
„Локомотив“: Димитър Лазаров, Мартин Рачев, Борислав Джарнавлиев, Огнян Брайнов, Мартин Иванов, Мирослав Георгиев, Диян Руменов, Мартин Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин /Джан Акиф, Александър Тошков.