Бадминтонистката на „Пристис“ /Русе/ Мария Мицова стана вицешампионка на международния турнир за жени в гръцкия град Левадия. На финала националната състезателка, която бе поставена под номер 2 в основната схема, отстъпи пред туркинята Неслихан Игит - 14:21, 21:17, 15:21. Мачът приключи точно след един час игра.
Мария започна с леко колебание и допусна изоставане от 1:8. После обаче се стабилизира, но така и не успя да навакса точковия пасив. Втората част бе за нея - дръпна до 14:11, а после изкова успех с 21:17.
Третият период от мача мина доста драматично. Туркинята поведе с 3:8, ала Мицова направи обрат и поведе до 9:8. След равенството от 13:13 спортният шанс кацна върху рамото на Игит и тя спечели турнира.
Въпреки загубата русенката показа, че класата й расте от състезание на състезание. Тя се утвърди през последните сезони като неизменна титулярка в националния отбор, а след турнира в Левадия със сигурност ще се изкачи и с доста места в световната ранглиста.