Треньорът на Астана Станимир Стоилов е останал много доволен от представянето на отбора му, който надви Селтик с 4:3 в реванша за място в групите на Шампионската лига. Казахстанският тим загуби първия мач с 0:5 и отпадна от надпреварата с общ резултат 4:8.

Астана обаче продължава участието си в евротурнирите и очаква да научи съперниците си в Лига Европа. "Моите играчи показаха футбол, който би трябвало да е задоволил запалянковците. Ако при 4:1 за нас бяхме вкарали още веднъж, щяхме да имаме шанс дори да отстраним Селтик. Радвам се, че спечелихме. Ако не бяха грешките от първия мач, можехме и да попаднем в групите на Шампионската лига. Отборът ще продължи да расте, но в този момент Лига Европа е добро постижение за нас. Селтик игра добре, но не очакваха, че през второто полувреме ще покажем такова добро движение. През първата част нашите нападатели не пресираха на високи скорости, затова не се получаваше. През второто полувреме сменихме тактиката, добавихме агресия в пресата и това доведе до резултат", обясни Мъри. Неговият Астана сложи край на серия на Селтик от 42 мача без загуба. За последно отборът от Глазгоу загуби в официална среща през ноември миналата година от Барселона. Астана пък няма загуба у дома в евротурнирите вече в 15 мача - 11 от Шампионската лига и 4 от Лига Европа. "Победата над Селтик е огромно постижение за нас. Надявам се, че футболистите разбират, че от нас се чакат победи. Всички отбори в Лига Европа са силни, така че не е толкова важно кои ще са съперниците ни в групата. Предстоят трудни двубои за нас и трябва да сме готови", заключи Мъри.