Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ загубиха с 1:4 срещу „Добруджа“ в Добрич втория си мач от новото първенство на Североизточната Трета лига. Домакините вкараха четирите си гола в рамките на първото полувреме. „Железничарите“ върнаха едно попадение след почивката с красив изстрел на Мирослав Георгиев. При това те се разписаха в момент, когато бяха останали с 10 души. В 52 минута варненският съдия Димитър Михайлов показа директен червен картон на капитана Живко Парашкевов за оспорване на негово решение след фаул в средата на терена.
След първите 2 кръга локомотивци са с 3 точки, а на 27 август ще бъдат домакини на „Доростол“ /Силистра.
„Добруджа“: Димитър Илиев, Явор Колев, Даниел Граматиков, Ахмед Адемов, Велимир Попчев /64 - Станимир Андонов/, Лионел Матадос, Симеон Симеонов /60 - Дони Дончев/, Васко Боев, Георги Колев, Кристиан Пешков /70 - Мердин Мехмедов/.
„Локомотив“: Радосвет Христов, Мартин Рачев /54 - Мартин Георгиев/, Огнян Брайнов /76 - Александър Тошков/, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Живко Парашкевов, Мирослав Георгиев, Борислав Караиванов, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.