Дунав“ загуби срещу „Левски“ на „Георги Аспарухов“,с 0:2 в мач, в който можеше да измъкне нещо. На всичко отгоре головете паднаха след невероятни, направо детински грешки. Първо в 70-а минута защитата проспа едно центриране от статично положение, изпусна централния защитник Давид Яблонски и оставеният сам срещу вратаря Станислав Антонов чех засече от въздуха с удар, който не би могъл да повтори и при сто опита.
Вторият епизод бе в последните секунди на редовното време. Блестящият до този момент Антонов отрази неособено силен диагонален удар, хвана топката, а а после внезапно я изпусна в краката на Серджиу Буш. Румънецът си взе подаръка без никакви грижи и на празна врата закова крайния резултат. А след мача бе толкова щастлив, сякаш бе реализирал гола на живота си.
Ключовият момент всъщност бе в 60-а минута, когато на таблото грееха две големи нули. Тогава Васко Шопов намери Мирослав Будинов с прекрасен пас в дълбочина, Миро надбяга защитата и върна брилянтна топка към зоната за изпълнения на дузпа. Тя попадна върху левачката на капитана Диян Димов, който стреля незабавно. И... малшанс - аут!
Ако отборът на „Дунав“ бе повел, никак не се знаеше дали обърканите до гола си домакини щяха да стигнат до трите точки.
Като цяло, ако изключим двете нелепи грешки, русенският тим се държа солидно в защита и през първото полувреме не позволи почти никакви опасности пред Антонов. Нещо повече - Бранимир Костадинов дори финтира Яблонски и стреля, но чехът спря топката с отчаяно протегнат крак. После Димов отправи удар с глава, но топката попадна в ръцете на Митрев.
„Левски“ вдигна оборотите след почивката, ала цялото напрежение пред русенската врата бяха няколко корнера. И нищо повече. Виж, когато резултатът стана 0:1 дунавци тръгнаха напред и се пропукаха на няколко пъти за контрите на столичани.
И все пак „Дунав“ изигра достоен мач срещу преливащ от скъпи футболисти съперник. Докато новият италиански наставник на домакините Делио Роси има на разположение широк състав, Веско Великов се чуди кого да прати на терена.
А след този мач ядовете му ще станат много сериозни, защото Красимир Станоев напусна терена рано-рано с ужасно притеснителното съмнение за скъсани коленни връзки. Ако диагнозата, не дай боже, бъде потвърдена, Красимир ще отсъства от игрището поне половин години, че и повече.  А той трябваше да бъде титулярната алтернатива на продадения в Ливан Самир Аясс. Едно на ръка е, че Великов просто не разполага с други халфове, камо ли пък те да са с конструктивни възможности.
Мачът бе и малка забава, доставена от страничния рефер Николай Георгиев. През първото полувреме този човек пусна Васил Панайтов да стреля от триметрова засада с директен шут от упор. На всичко отгоре зад защитата бяха още двама футболисти на „Левски“. Ако Антонов не бе избил влизащата под напречната греда топка, скандалът беше вързан в кърпа.
След този мач „Дунав“ заема девето място с 5 точки. А се задава отново много тежък мач с домакинство в Русе срещу „Лудогорец“. По ирония на съдбата и гостите ще бъдат доведени от нов треньор - Димитър Димитров-Херо, така, както вчера „Левски“ записа мач под ръководството на италианския си наставник Роси.
„Левски“: Митрев, Горанов, Вутов (Нар 87), Мапуку (Буш 64‘), Гомес, Прохазка, Цветкович, Ангелов, Яблонски, Обертан, Панайотов.
„Дунав“: Антонов, Попадийн (Ненов 76‘), Патев, Милчев, Хубчев, Димов,  Станоев (Марем 14‘), Костадинов, Карагерен (Георгиев 83‘), Шопов, Будинов.