Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ откриха с победа от 3:1 срещу „Спартак“ във Варна новия сезон в Североизточната Трета лига в един кошмарен заради излелия се проливен дъжд мач.
Първото полувреме завърши при 0:0. След почивката съдията измисли дузпа за домакините и те поведоха, но Мартин Иванов изравни от фаул. После Динко Станчев направи от игра 2:1, а след шут на Сонер Хюсеин от пряк свободен удар „железничарите“ затвърдиха заслужената победа.
В следващия двубой селекцията на старши треньора Ивайло Кирилов ще гостува на „Добруджа“. Добричлии отложиха мача си от първия кръг, когато трябваше да се срещнат с „Доростол“ /Силистра/.
„Локомотив“: Димитър Лазаров, Мартин Рачев, Мартин Иванов, Живко Парашкевов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Георгиев, Мирослав Георгиев, Борислав Караиванов, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.
„Бенковски“ /Бяла/ се завърна в дивизията с гостуване на „Кубрат“. Домакините вкараха по един гол във всяко полувреме.
„Нормален мач - нищо особено“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на „Бенковски“ Цветан Ганев.