Звездата на русенския клуб „Компас-Крос“ Ивайло Каменаров спечели две титли на международни стартове по спортно ориентиране в Румъния. Националът стана първо шампион в турнира за купата на северната ни съседка в елитната група при мъжете, а после бе най-добър в четириетапната надпревара „Трансилвания опън“.
Десислава Бахчеванова и Мартина Пенчева завършиха трета и четвърта при момичетата до 14 години. Стефан Йорданов финишира шести в своята възрастова група. Андрея Иванова стана шампионка при девойките до 18 години, а Петър Борисов зае четвърто място при юношите до 18. при М-18. Николай Халачев спечели сребърен медал в клас „OLT“.
„Компас-Крос“ стигна до отличия и при ветераните. Цветелина Каменарова завърши първа при жените до 55 години, а Тодорка Каменарова и Камен Каменаров се пребориха за бронзови медали в групите до 55 години.