„Дунав“ завърши 1:1 с „Берое“ у дома и пропусна при победа да се изравни на върха с „Черно море“. Двата тима ще се срещнат в петък от 18.45 часа, но може би не на обновения стадион „Тича“ във Варна, а в Калиакра. Този мач ще е дербито на третия кръг. Другият ключов двубой ще е „Ботев“ /Пд/- ЦСКА.
След ремито с беройци русенският отбор има 4 точки. С този актив селекцията на старши треньора Веселин Великов дели второто-третото място с „Локо“ /Пд/.
Футболистите в светлосиньо изиграха разпиляно първо полувреме, въпреки че първи стигнаха до две голови положения. Най-чистото бе пред Юлиан Ненов, който получи идеален пас след пробив отдясно на Васил Шопов. Ненов имаше време дори да си спре топката, но ударът му по диагонала от 8-9 метра прати топката покрай левия страничен стълб. Невероятен пропуск!
„Берое“ стигна до гол след детинска грешка на Марио Петков. Десният защитник, който се задъхваше постоянно срещу набезите на Педро Еуженио, получи върната топка от Шопов, но се опита да я изрита напред толкова нескопосано, че тя се отби от тялото на Мартин Райнов. Този нелеп рикошет и страхотен подарък изведе румънеца Негруц сам срещу вратаря Станислав Антонов - 0:1. Голът падна в 21-а минута. „Дунав“ отговори до края на полувремето с далечен шут на Васил Шопов.
Вторите 45 минути бяха екшън с много по-високо темпо, тежки единоборства и двуостра игра. Шопов проби вляво и бе близо до голово центриране. После Хубчев завъртя топката от левия фланг и връхлитащият на скорост Мирослав Будинов я засече в движение. Тя обаче мина малко над напречната греда. Натискът на „Дунав“ продължи и изравняването бе много близо след страховит изстрел на Самир Аясс от воле. В интерес на истината „Берое“ изплете няколко много стойностни контри, при две-три от които резултатът спокойно можеше да стане 0:2.
Изравнителният гол падна в 81-а минута. Бирсент Карагарен отправи красив ножичен удар, вратарят Перниш се разтегна в далечния ъгъл и като по чудо бе на път да извади отбора си. Той обаче изпусна коварната топка и озовалият се на метър от голлинията Миро Будинов я забоде с добавка в мрежата.
Подкрепян от публиката, „Дунав“ тръгна да търси победата. Няколкото перспективни атаки обаче не бяха развити добре с последен извеждащ пас. Беройци пък дебнеха за контри и няколко пъти си осигуряваха числено предимство - четирима срещу трима или петима срещу трима.
На фона на добрата си игра гостите отровиха публиката с артистичните си падания и бавене на играта. Върхът бе един момент към края на мача, когато румънецът Фирцулеску се строполи на земята, за да полежи в „агония“ поне няколко минути. После скочи и хукна пъргаво към средата на терена.
Сред зрителите бе бившата баскетболистка на „Дунав 8806“ Виолина Кочева, станала шампионка на България наскоро с отбора на „Хасково“.
„Дунав“: Станислав Антонов, Марио Петков /59 мин. - Петър Патев/, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Бирсент Карагарен, Юлиан Ненов /54 мин. - Бранимир Костадинов/, Васил Шопов /54 мин. - Димитър Георгиев/ Мирослав Будинов.
„Берое“ /Стара Загора: Душан Перниш, Павел Виданов, Милен Желев, Мартин Райнов, Карлос Охене /72 мин. - Кохей Като/, Борислав Цонев, Драгош Фирцулеску /84 мин. - Емин Ахмед/, Георги Динков, Серджиу Негруц, Веселин Пенев /62 мин. - Матеус Леони/, Педро Еуженио.