Футболистите на „Дунав“ и „Берое“ ще се срещнат днес от 20.30 часа в Русе в мач от втория кръг на новото първенство в Първа лига. На старта преди седмица дунавци победиха „Септември“ /София/ с 2:0, а старозагорци завършиха 0:0 срещу съгражданите си от „Верея“.
„Берое“ се оказаха един от малкото отбори с положителен баланс срещу русенския тим в миналия шампионат.
Първият мач на 18 септември 2016 година завърши 0:0. Дунавци надиграха категорично съперника си, в 77 минута получиха право да изпълнят и дузпа, но тогавашният вратар на беройци Благой Макенджиев отрази удара на капитана Диян Димов. Заради това спасяване и заради други ключови изяви Макенджиев бе определен за играч на двубоя.
Втората среща на 17 февруари тази година в Разград приключи с тежка загуба на русенския отбор - 0:4. Поражението обаче стана факт под диригентската палка на съдията Никола Попов. Превъзнасяният за рефер №1 у нас през последните три сезона син на изпълнителния директор на БФС Антон Попов проспа във втората минута ситуация, при която бившият вече таран на „Берое“ Мапуку спря топката с ръка, после я свали на земята, а накрая даде извеждащ пас към Антон Карачанаков. Попов довърши русенските футболисти в началото на второто полувреме, когато изгони Михаил Милчев заради видяно само от него нарушение на защитника срещу артистично превиващия се Мапуку.
Този трус обаче не сломи „Дунав“. Напротив - тимът се вдигна след мача в Разград и направи серия от чудесни резултати.
Последният сблъсък между двата отбора бе през юни, когато завършиха 2:2 в контролна среща на терена в Стара Загора.