Футболистите на „Дунав“ записаха летящ старт в новото първенство на Първа лига. В първия си шампионатен мач на националния стадион „Васил Левски“ снощи момчетата на старши треньора Веселин Великов победиха с 2:0 „Септември“ /София/ и с по-добра голова разлика от другите отбори, спечелили своите срещи, ще са под номер 1 в таблицата за класиране най-малко за една седмица. В следващия си мач на 24 юли „светлосините“ ще бъдат домакини на „Берое“.
На „Дунав“ му тръгна като по вода с ранен гол в 4-а минута. Миро Будинов спечели една висока топка, задържа я умно докато тимът му се организира и подаде на Диян Димов. Капитанът  пусна хитър пас в уличка, топката мина между краката на Траян Траянов и останалият сам срещу вратата Васил Шопов прониза вратаря Галев с изящно изпълнение на външен фалцов удар - 1:0.
После русенските футболисти отстъпиха инициативата и позволиха на домакините да наложат лек териториален натиск.  Така бе докъм 35-а минута, когато дунавци можеха да удвоят аванса си след две положения в рамките на секунди. Първо Бранимир Костадинов стреля отблизо с глава в тялото на вратаря, а после непокритият Васил Шопов не можа да засече добре прецизно центриране от левия фланг.
След почивката „Дунав“ не даде шанс на своя съперник и не му позволи да стигне до нито едно голово положение. Мачът бе решен в 53-а минута, когато Васил Шопов подаде в центъра към Мирослав Будинов, а той разтегна вляво играта към Христофор Хубчев. Левият бек центрира прострелно и връхлитащият Бирсент Карагарен засече красиво топката от въздуха.
Гардът на домакините падна окончателно в 62-а минута, когато Траян Траянов получи втори жълт картон за брутален фаул срещу Миро Будинов и напусна играта. Самият Будинов пък можеше да отвори резултата до 3:0, но страховитият му удар с левия крак от ждроб прати топката в сглобката на гредите.
До края двубоят бе игра на котка и мишка. Дунавци разцъкваха търпеливо топката и сменяха внезапно темпото, а безпомощните домакини нямаха вече сили да погледнат към скучаещия Станислав Антонов.
Много хубаво включване за „Дунав“ направи дошлият през лятото Красимир Станоев, който замени Самир Аясс.
„Дунав“: Станислав  Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев /Петър Патев/, Диян Димов, Самир Аясс /Красичмир Станоев/, Бранимир Костадинов /Юлиан Ненов/, Васил Шопов, Бирсент Карагерен, Мирослав Будинов.