„Дунав“ отпадна от Лига Европа след загуба от 0:2 в реванша срещу „Иртиш“ /Павлодар/. Така с общ резултат 3:0 казахстанците  ще чакат жребия за втория предварителен кръг, където най-вероятно ще се срещнат с „Цървена звезда“.
Буквално преди първия съдийски сигнал небето над Градския стадион потъмня и рукна проливен дъжд като лош предвестник за това, което се случи после. Изтичаше едва 6-та минута, когато сърбинът Маслач се вклини в центъра на отбраната и засече с глава центрирана от корнер топка. Русенските футболисти получиха ранно попадение и на първия мач в Павлодар. И пак по възможно най-наивния начин.
Веднага след студения душ „Дунав“ записа много силни 25 минути. Първо Бирсент Карагарен се измъква от защитата и остана сам срещу вратаря Лория. Фронталиият му удар, при който зрителите виждаха как топката лети към мрежата, бе отклонен обаче като по чудо от казахстанския вратар. Миг по-късно Карагарен отново изскочи на ударна позиция, стреля технично към долния ляв ъгъл, но капитанът на гостите блесна за втори път със забележителен рефлекс. Лория заслужи заплатата си при трета чудесна атака, когато Самир Аясс го принуди да се мята като лъв след красив удар от ждроб.
Тук някъде гостите се освестиха и последните 10 минути на първото полувреме стъпиха по-здраво на терена със сериозна преса и много опасни контри. Картинката не се промени и след почивката, въпреки че дунавци дадоха всичко от себе си, за да направят поне частичен обрат. Стигнаха и до три голови ситуации. Първо Костадинов се совна по левия фланг и излезе на добра позиция, но прати топката от външната част на мрежата. Нататък Аясс отново пробва класата на Лория, който спря с мъка тежкия му шут по земя. С опит да реализира гол се отличи и най-добрият в светлосин екип - Христофор Хубчев.
Колкото мачът вървеше към края си, толкова повече се виждаше как „Иртиш“ печели с повече свежест центъра на терена, а и продължаваше да организира опасни контри. Русенските футболисти пък като че ли поотпаднаха физически. В последните минути останаха и с 10 души, тъй като Петър Патев напусна терена заради контузия, а старши треньорът Веселин Великов вече бе извършил трите смени. В отсъствието на Патев защитата не се ориентира при поредното бързо нападение на гостите и оставеният непокрит Дарабаев разстреля Антонов в 88-а минута с бръснещ шут по земя.
Въпреки загубата футболистите на „Дунав“ бяха изпратени с аплодисменти от вярната си публика. Да, вторият опит за летене на русенския отбор в Европа отново не завърши по най-добрият начин, но отборът игра достойно и като равен със съперника си и в двата мача, а ползата е, че момчетата на Великов прибавиха безценен опит и разбраха къде се намират като опит и класа. Да не забравяме къде беше „Дунав“ преди 3 години, къде е сега. Казваме го за критикарите, каквито се намериха веднага след края на мача. Техните ехидни оценки и подмятания, че можели да гледат двубоя и по телевизията, не вършат работа. В крайна сметка никой не ги е завел насила на Градския стадион, където „Дунав“ отстъпи пред преодолим, но по-зрял и уверен отбор.
„Дунав“: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (70 - Андреас Васев), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (56 - Юлиан Ненов), Васил Шопов (50 - Димитър Георгиев), Мирослав Будинов.
„Иртиш“: Давид Лория, Александър Кислицин, Аслан Дарабайев, Родриго Антонио, Исмаел Фофана (60 - Милош Стаменкович), Дамир Даутов (76 - Руслан Йесимов), Стефан Живкович, Казбек Гетериев, Карлос Фонсека, Марио Маслац, Игор Бугаев (90 - Франк Джа Джедже).