Състезателят на „Далян Триатлон Русе“ Дарен Кирилов финишира като шампион при децата в първа група на държавното първенство по акватлон в пловдивското градче Баня. Дарен спечели титлата и през миналата година.
Изпитанието пред него бе 500 метра бягане, 100 плуване и още една кросова отсечка от 500 метра. А стартът му бе съпроводен с инцидент - падна, загуби секунди, но навакса изоставането с изключително плуване и победен финал във второто бягане.
Пресияна Атанасова се класира 11-а. Добро представяне записаха още Кристиян Цонев, Денис Неджмиев, Никола Великов, Никола Трифонов, Габриел Дрянков, Николета Ганчева, Филип Назъров, Павел Димитров, Преслав Кушев и Даниел Петров, Кристияна Лесичкова, Илия Стоянов, Серкан Ибрям, Хари Назъров.