„Твърдя, че „Дунав“ изигра най-добрия си мач като гост, откакто аз съм треньор на отбора. Двубоят бе зрелище. За съжаление допуснахме гол в последната секунда. При разлика от два гола всичко щеше да свърши и четвъртото място щеше да бъде твърдо наше. Но дотук не направихме никак малко. Доколкото знам, „Дунав“ е завършвал в елита четвърти само веднъж в цялата си клубна история. За Лига Европа няма какво да говорим. Няма да правим никакви драми, ако не ни се отвори шанс. Намирам, че и без тази опция сезонът за нашия отбор е уникален. А победата срещу „Локо“ /Пд/ е повече от заслужена. Наказахме съперник, който, след като ни победи преди време в Русе с 3:2, се държа твърде надменно. В Пловдив си мислеха едва ли не, че ще ни смачкат. Не познаха. При това излязохме на „Лаута“ с куп кадрови проблеми - Тейнур Марем и Искандар Джалилов са контузени, а Христофор Хубчев бе наказан. На практика това е цяла една защита. Искам да отлича всички момчета - от Станката Антонов до Бранимир Костадинов, Муйеци и Ивайло Раденцов. Специално държа да поздравя Марио Петков, който издържа цяло първо полувреме с комоцио. Свалям му шапка! Ето защо трябва да помислим отсега за по-дълга резервна скамейка. Мислим и действаме. Почти сме се разбрали с няколко нови футболисти. Имената им ще бъдат обявени след края на сезона от президента на клуба д-р Симеон Симеонов и изпълнителния директор Ивайло Петков. Какво ще правим с ЦСКА? Ами ще играем. Въобще не ме интересува дали „армейците“ ще дойдат в Русе след победата си срещу „Левски“ с 3:0 с титулярите или резервите си. ЦСКА си е ЦСКА! Винаги голям дразнител. Дано този път да зарадваме публиката и с победа на нашия стадион“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов.