„Дунав“ нанесе оглушителен шамар на „Локомотив“ /Пд/. В пряка битка за четвъртото място футболистите на русенския отбор записаха прекрасна победа на „Лаута“ с 4:3. Секунда преди края на добавеното време те водеха с 4:2, но Дино Мартинович вкара гол с последното докосване в мача. При разлика от две попадения „Дунав“ нямаше как да бъде изместен от четвъртата позиция дори и при евентуална загуба в сряда срещу ЦСКА в Русе.
Какво показват сметките, след като „драконите“ и „смърфовете“ са с абсолютно изравнени показатели в двубоите помежду си.
Първо се разглежда головата разлика. „Дунав“ има предимство от +1 попадение. „Локо“ с минус 3. Това означава, че ако пловдивчани бият с разлика „Лудогорец“ в Разград, а „Дунав“ падне с няколко гола от ЦСКА, русенци ще отстъпят четвъртото място. Едва ли ще стане. Затова пък при реми на Градския срещу ЦСКА, дунавци със сигурност ще играят бараж за място в Лига Европа, след като вчера УЕФА спря „армията“ от евротурнирите.
„Локо“ и „Дунав“ изиграха един луд мач. Головото шоу почна в 22-а минута със страховит изстрел на Юлиан Ненов. Той прати топката под напречната греда след центриране отдясно на Васил Шопов. Пловдивчани изравниха минута преди края на полувремето, когато Мартинович изникна зад защитата.
Самир Аясс тръгна на рейд в 52-а минута, увлече няколко играчи до себе си, изработи си фронтална позиция за стрелба и диагоналният му удар забоде топката в долния десен ъгъл на прехваления вратар Илко Пиргов -2:1
„Локо“ стигна до 2:2 с гол от леко спорна дузпа, реализирана от Мартин Камбуров. Тя бе свирена при едно стълкновение между Мирослав Будинов и Пламен Крумов.
Будинов обаче пък бе в основата на третото попадение за дунавци. Той получи дълъг пас, копна топката над Пиргов, който го събори в наказателното поле. Отличният рефер Станислав Тодоров нямаше как да не даде дузпа. Централният нападател на „Дунав“ не трепна, хвърли Пиргов за плонж вляво, а технично пусна топката вдясно - 3:2.
Четвъртият гол на Бранимир Костадинов в 84-а минута бе плод на брилянтна комбинация на пределна скорост. Диян Димов получи топката в центъра и мигновено изпрати пас надясно към оголената лява зона на „Локо“. Бранимир пое топката на скорост и с бръснещ удар по земя матира Пиргов - 4:2. И така до последната секунда, когато Мартинович остави живи илюзиите на „Локо“ зе четвъртото място.
Мачът на „Дунав“ тази сряда срещу ЦСКА ще е исторически, защото за първи път ще се играе на електрическо осветление. Двубоят ще започне в 20 часа.
„Локо“: Пиргов, Горанов, Котев, Виданов, Крумов, Серджо /74-Йевтоски/, Траянов /57-Кики/, Марчев, Бакалов /7-Мартинович/, Умарбаев, Камбуров
 „Дунав“: Антонов, Петков /46-Муйеци/, Патев, Милчев, Ларин, Диян Димов, Ненов, Аясс /86-Раденцов/, Будинов, Шопов, Карагарен /81 мин - Бранимир Костадинов), Юлиан Ненов, Васил Шопов, Мирослав Будинов.