Отборът на Ювентус спечели за трета поредна година турнира за Купата на Италия. Във финала, игран пред близо 70 000 зрители на Стадио Олимпико в Рим, „бианконерите” се наложиха с 2:0 над състава на Лацио.

И двата гола за победителите паднаха преди почивката. Намиращият се в страхотна форма Дани Алвес изведе торинци напред още в 12-ата минута, след като засече от воле дълго центриране отляво на Алекс Сандро. Отново Сандро бе главно действащо лице и при втория гол на Юве, след като в 25-ата минута отклони с глава центриране от корнер към Леонардо Бонучи, който от метър не сбърка за 2:0.

С успеха си отборът на Масимилиано Алегри триумфира с рекордна 12-а Купа на страната, а също така се изравни с Рома за най-много финали в надпреварата, като и двата тима вече имат по 17. Освен това „бианконерите” продължават похода си към требъл през сезона, след като се класираха за финала в Шампионската лига, а в Серия А се нуждаят от само точка, за да си гарантират шеста поредна титла.