Състезателите „Компас-Крос“ /Рс/ се представиха отлично на държавното първенство по спортно ориентиране в Стрелча.
Ученикът от Математическата гимназия „Баба Тонка“ Петър Борисов стана шампион при младежите в спринтовата дистанция. Петър ще бъде включен в националния отбор като участник на европървенството в Словакия през юли.
Утвърденият национал Ивайло Каменаров спечели бронзов медал в спринта при мъжете. Павел Георгиев се класира осми.
Ивайло Каменаров направи отличен старт на средна дистанция, но остана на 11 секунди от златото. Петър Борисов зае осмо място при младежите.
Финалът на шампионата бе с новата атрактивна дисциплина - смесена спринтова четирипостова щафета. Русенският отбор в състав Велина Коева, Петър Борисов Павел Георгиев и Емилия Андреева се нареди в Топ 6 в конкуренцията на 31 щафети.