Състезателите на СКЛА „Дунав“ завоюваха 7 медала на международния турнир за юноши и девойки „Младост“ в Русе.
Калоян Кюркчиев стана шампион в скока на дължина, а Виктор Добрев - в тласкането на гюле. Виктор спечели и сребърно отличие в хвърлянето на копие.
Велин Велев завърши втори в скока на височина с резултат от 185 сантиметра. С вицешампионска титла на скок дължина се поздрави и Симона Симеонова. Тя се приземи на 5,78 метра. Румяна Мартева даде второ време на 400 метра - 61,86, а Ива Чиликова финишира трета на 800.
„Дунав“ спечели медал и в паралелния турнир „Мтел Младежка атлетика“, участници в който бяха деца, родени след 2004 година. Ния Светославова зарадва всички с третото си място в трибоя.
Треньори на медалистите от СКЛА „Дунав“ са Нивянка Кирилова, Марин Дончев, Маринела Маринова, Борислав Иванов.
Медал по сметката си на „Младост“ записа и клуб „Русе Кар Моторспорт“. Таня Кадиева спечели бронз в тласкането на гюле.
Турнирът с участието на 280 състезатели от 38 български клуба, състезатели от Румъния, Молдова и Унгария бе открит от кмета Пламен Стоилов.
Извън рамките на състезанието се проведе импровизиран старт на дечица, чиято глъч изпълни Градския стадион.
„Младост“ бе възроден преди 5 години с активната организационна работа на популярните в близкото минало русенски лекоатлети Анелия Нунева и Евгени Игнатов, както и със съдействието на община Русе и народни представители.