„Дунав“ и „Левски“ са единствените отбори, взели по 4 точки срещу „Лудогорец“. Мачовете на „драконите“ срещу „орлите“ бяха обаче далеч по-зрелищни и емоционални. Неслучайно някои медии написаха дружно след последния двубой помежду им, че „Дунав“ се превръща в кошмара на „Лудогорец“.
Серията почна през миналата година, когато русенският отбор бе „домакин“ в Разград - 3:5! Фиестата почна с гол на Будинов, Кешерю бе точен на два пъти до 1:2, Васко Шопов направи 2:2, Вандерсон даде преднина на „орлите“ - 2:3, Петър Патев изстреля снаряд за 3:3, а отново Кешерю  /75-а минута/ и Кафу /в добавеното време/ оформиха крайния резултат.
18 март, пак в Разград - 2:2! 0:1 Паломино, 1:1 /45-а минута, Бранимир Костадинов/, 2:1 за „Дунав“ /Карагарен, 65-а/, 2:2 /Кешерю, 70-а/.
Така се стигна до двубоя вече в първата шестица на 9 април, когато дунавци събориха шампиона в Разград с 1:0. Голът на Самир Аясс дойде след центриране на Христофор Хубчев.
Общото след трите мача бе, че старши треньорът на „Лудогорец“ Георги Дерменджиев така и не намери сили нито веднъж да каже каквато и да е добра дума за играта на „Дунав“.