Футболистите на „Дунав“ отстъпиха срещу ЦСКА в София с 0:2 в един от най-добрите и зрелищни въобще мачове от първенството на Първа лига. Загубата остави дунавци на пето място с точка по-малко от „Черно море“, чийто отбор пък се препъна с 0:1 срещу „Левски“ на терена в Каварна.
Двата тима направиха емоционален като темпо и заряд двубой. Окрилени от успеха си преди седмица срещу „Левски“ с 3:0, „армейците“ подеха атаки от първите минути и създадоха няколко много опасни положения пред отличния за пореден път Станислав Антонов. Дунавци можеха да опарят домакините след контра, при която Мирослав Будинов изведе по конец Диян Димов на диагонална позиция за стрелба срещу Георги Китанов. Антон Недялков обаче протегна крак и със сетни сили изчисти топката в корнер.
Картинката не се промени и след почивката с неспирните атаки към двете врати, новите положения пред Антонов и атаките на „Дунав“, при които Бранимир Костадинов можеше да бъде по-точен на два пъти. Русенският вратар се предаде в 76-а минута, когато Симао копна топката към Ферандо Каранга, бразилецът се измъкна с финт и диагоналният му удар намери обратния ъгъл.
„Дунав“ можеше да изравни със скоростна акция по десния фланг. Самир Аясс получи топката от крилото, стреля в движение, но Бодуров спря топката с тяло.
Рубен Пинто направи 0:2 в добавеното време.
Мачът ще се запомни с две спорни ситуации. Лагерът на ЦСКА претендира за дузпа за нарушение на Хубчев, после пък Чорбаджийски отнесе с ръце Юлиан Ненов в пеналта пред Китанов. Съдията от Варна Драгомир Драганов се направи на интересен. Премълча и в двата случая. При втория обаче вдигна жълти картони за оспорване на решението му на Будинов и Ненов.
Този петък „Дунав“ ще играе домакински мач срещу шампионите от „Лудогорец“. Двубоят ще е от 17.30 часа.
ЦСКА: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Недялков, Пинто, Симао, Меркадо. Каранга, Нунеш, Кулма /Кумемба, Дюлгеров, Педро/.
„Дунав“ Русе: Антонов, Милчев, Патев, Хубчев, Марем, Димов, Костадинов, Аясс /83 - Раденцов/, Будинов, Шопов /73-Муйеци/, Карагарен /70 - Ненов/.